Kör Tarih vs İnternet Tarihi

Arkadaşınız, sosyal hayatınız için yardıma ihtiyacınız olduğuna karar verdi, bu yüzden size bir arkadaşın arkadaşı olan bir arkadaşı ile tanışma tarihi verdi. Aptalca, kabul ettin. Şimdi ordasın. Tanıştırıldığından beri bir saatten az. Bir Tayland restoranında oturuyorsun ve Tayland yemeklerinden nefret ediyorsun. Entrée henüz hizmet edilmedi. Aydınlatılmış konuşma fikri, son dörtte kimin olacağı… sporda yer almıyorsunuz. Haftalık TV programının birebir olduğunu biliyor……

aylardır bir film izlemediniz çünkü maratonlar koşuyor ve yerel gıda bankasında gönüllü çalışıyorsunuz. “Gönüllülük zaman kaybıdır, çünkü“ o insanlara ”hiçbir şekilde yardımcı olamazsınız” diyor. Saatinize bakıyorsunuz; son defa baktığınızdan beri sadece 10 dakika geçtiğini görün ve kendinizi durumdan zarafetle çıkarmadan önce ne kadar sürdüğünü merak edin. Orada bulunmak?

Şimdi internet randevusu aracılığıyla tanıştığınız ve çevrimiçi bir süredir sohbet edip e-posta alışverişi yaptığınız biriyle bir süredir buluşmayı hayal edin. İlk önce, tanıtılmanıza gerek yok. Bu adamı zaten tanıyorsun. Leziz bir yemeğin tadını çıkarırken İtalyan bir restoranda oturuyorsunuz, çünkü ikinizin de favorisinin İtalyan olduğunu biliyorsunuz.

Konuşma, ortak ilgi alanlarını tartışırken kolayca akar. Maratonları yönetiyor ve senin gibi tarihi seviyor.

Her birinizin içinde bulunduğu gönüllü çalışmayı mutlu bir şekilde tartışırsınız. Saatinize bakarsınız ve geç olduğunu keşfedersiniz… çok geç… nereye zaman geçti.

İyi niyetli bir arkadaşın “seni kurma” ile çıkarlarını ve zevklerini paylaşan kendin için bir erkek seçmesi arasında büyük bir fark var, değil mi? Şimdi hangisine sahip olmak isterdin?