Bir Ailesinin Ölümünden Sonra Stres ve Keder Yönetimi İçin 8 Yöntem

Bir aile üyesinin ölümünden sonra stres, rahatsızlık ve kederle başa çıkma, muhtemelen yapabileceğiniz en büyük ve en zor şeylerden ibaret değildir. Ancak, varoluş devam ediyor ve kendiniz ve hala eskilerinizde güçlü kalmanız gerekiyor.

Burada, arkadaşlarınızın veya aile üyelerinizin ölmesini takiben stres seviyenizi ve kederle başa çıkmanıza yardımcı olacak birkaç yolu tartışıyoruz.

Bir kaç dakika beklemek için kenara koyun
Kendini çözmenin yollarını bul. Çözme egzersizlerini nasıl tasarlayacağınızı veya kullanacağınızı öğrenin. Sakinleştirici müzik için bizi izlemeye devam edin, küvette rahatça yatın ya da gevşemenize yardımcı olacak her şeyi yapın. Gerekirse, zihin ve sinirleri gevşetmek için uzmanlardan stres yönetimi öğrenin.

Sıradan Bir Rutin Devam


Başlangıçta biraz zor görünebilir, ancak normal rutine bağlı kalmaya çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, ek sorumlulukları azaltabilir ve sadece ‘Hayır’ı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı Diyet Planı Alın


Daha fazla meyve, sebze ve tam tahıl ürünlerine sahip olun. Aşırı miktarda şeker, kafein ve yağlı gıda ürünlerinden kaçının. Alkolü tamamen durduracağından, stres probleminin daha da kötüleşmesine neden olabilir.

Günlük Varoluşunuzun İçinde Egzersiz Yapın
Her gün yarım saatten fazla olmayan bir tür antrenmana dahil olarak, stresi azaltabilir ve enerji seviyenizi artırabilirsiniz. Egzersiz mükemmel bir stres yaratıcısıdır.

Olumlu bir tutum var


Olumlu fikirleri tutmak, sevdiğin kişiyi kaybetme yasağına teslim olmak yerine, olumlu bir tutumu koruyacaktır. Kendiniz ve geleceğiniz hakkında olumlu kalın. Pozitif ve galvanizli bireylerle Hangout, ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Beğendiğiniz Faaliyetlerin Bir Parçası Olun
Favori eğlenceler ve çeşitli hobiler için birkaç dakika ayırın. Motive edici bir kitap okuyun, bahçıvanlık yapın, örgü yapın, sporun bir parçası olun, bir günlükünüzü koruyun, ellerindeki resimleri deneyin, yardıma muhtaç olan birisine yardım için gönüllü olun. Onların e-posta listesi aslında yakın olanların ölümünden sonra düşüncelerinizde olumlu bir etkiye sahip olabilecekleri kadar uzundur.

Uygun Uykuyu Al


Her gece en az 7-8 saat dinlenmek, stres ve sıkıntılarla baş etmeyi daha basit hale getirebilir. Yenilenmiş bir kişi daha hazır, hızlı düşünme ve arkadaş canlısıdır. Varlığınızla birlikte ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Güvenilir Bir Kişiyle Konuşun


Üzgün ​​olduğunda aşırı duygularla ilgili biriyle iletişim kurmak oldukça yararlı olabilir. Duygularınızı güvenilir bir arkadaşınıza, akrabanıza, doktorunuza veya belki de rahibe paylaşın. Bazıları, benzer koşullara veya olaylara maruz kalan diğer kişilerle bir yardım grubuna dahil olmanın, stres ve üzüntüleri azaltmada yardımcı olabileceğini keşfederler.

Bu nedenle, yoldaşın ölümünden sonra stres ve üzüntüyle başa çıkmanız sizin için kişisel kurallardı. Ama, belki de, kişisel ölümünden sonra arkadaşının, arkadaşlarının ve aile bireylerinin sıkıntılarını, rahatsızlıklarını ve üzüntülerini düşündünüz mü? Onların kederlerini nasıl en aza indirebilirsin? Açıkçası, onların üzüntülerini tamamlayamazsınız, ancak ölmeye karar vermeden önce cenaze paketi almak suretiyle yüklerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilirsiniz. Bu, sevdiklerinize herhangi bir mali yük hissetmeden cenazenizi kurmalarına yardımcı olur.