İlişkilerde Ne Kadar Gizlilik Vardır?

Bugünlerde ortakları tarafından başka şekillerde aldatılmış ve ihanete uğramış birçok insan var. Bunlar onları sevmesi ve desteklemesi gereken ortaklar. Yine de, sinsi olmaktan, bağdaşmaktan, hile yapmaktan biraz daha fazlası olduğu ortaya çıktı ve gerçekten de sahip olduklarını haketmediler. İşin garibi, aynı ahlaki açıdan yetersiz olan bu kişiler geri adım atıp tam olarak ne olduğunu merak edecekler.

Bu ilişkiler biraz daha açık olsaydı, etrafta gizlice dolaşan, yalan söyleyen ve hile yapan birileri olur mu? Belki, çünkü gerçekten kararlı olanlar genellikle bir yolunu bulur. Öte yandan, hatalı muamele gören ortağa böyle bir şok olduğu ortaya çıkmamış olabilir. Küçük ipuçlarıyla karşılaşacaklardı ve eşlerinin onları aldatmaya çalıştığına dair ipuçlarını alacaklardı.

İlişkilerde bu şekilde kötü muamele görmüş insanlar, tekrar birine güvenmeyi zor bulabilirler. Bu nedenle, bir sonraki ilişkilerinde gizlilik miktarını sınırlamak iyi bir fikir olabilir. Bu düşünce biçiminin ardındaki fikir, yalnızca saklayacak bir şeyin varsa tamamen mahremiyete ihtiyaç duymandır. Verilen, banyo ziyaretleri ve diğer özel şeyler için herkesin mahremiyete sahip olması gereken bazı şeyler vardır. Bununla birlikte, neden e-posta şifrelerinizi birbirinizden gizlemeniz gerekiyor? Eşinizin görmesini istemediğiniz e-postalar almayı planlıyor musunuz? Bu telefonu almak veya bu mesajı okumak için eşinizden gerçekten uzaklaşmanız mı gerekiyor?

Yine, bu, e-postaları okurken birbirinizin omuzlarına bakmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bu basitçe, birbirinizden sakladığınız bir şey olmadığı sürece, bu kadar katı mahremiyete ihtiyaç duyulmaması gerektiği anlamına gelir. Akla gelen ilk şey, birinizin diğerleriyle çevrimiçi sohbetleri gizlemeniz gerektiğidir. En azından, daha önce aldatılmış olan ortakların ne düşündüğü. Bu, çiftlerin birbirleriyle tamamen açık olacak kadar rahat olmaları için ana nedenlerden biridir.

Bunu düşündüğünüzde, birini sevmek birbirinizden çok fazla şey gizli tutmayı gereksiz kılmalıdır. Gerçekten iyi bir ilişkiye duyulan güven, diğerinin ne yaptığı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak düzeyde olmalıdır. Gerçekten harika bir ilişki, şifreleri gizli tutmaya veya başka şeylere ihtiyaç duymayacak. Bu şekilde tamamen açık bir ilişkiniz olduğunda, her iki tarafta da tutulan sırlar konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Tabii ki, bu tür bir ilişki, hepsinin yapışkan kısmı olan en fazla güvenmeyi gerektirir. Bu nedenle, özellikle geçmişte ihanete uğradığınızda bu tür bir ilişkiniz olup olmadığını bilmek oldukça zor olabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli olmanız gerekir. Tabii ki, başta başlangıçta olmak üzere tüm ilişkilerde belirli miktarda dikkat gereklidir. Yani, umarım, bu tür bir güvene sahip olabileceğiniz noktaya kadar birbirinizi tanıyacaksınız. Gizlilik sadece her zaman olduğu gibi kırılan her şey değildir.