Uzun Mesafe İlişki Sorunları Nasıl Onarılır

Uzun mesafeli ilişkilerde çiftlerin diğer çiftlerin görmeyeceği zorluklar vardır. Ancak, biraz ustalık ve işle birlikte, bu zorlukların düzeltilmesi de var. Uzun mesafeli ilişkinizin ne zaman dertte olduğunu biliyorsunuz. . .
İkiniz de ne zaman ve nasıl iletişim kuracağınız ya da neyin paylaşılacağı konusunda farklı kurallarla hareket ediyorsunuz.

Sadece biriniz bağlı kalmak için çaba harcadığında.

Sizin gibi hissettiğinizde «aramanız,» konuşmanız, mesaj yazmanız veya eşinizle iletişim kurmanız gerekir. İstediğiniz gibi iletişim kurmak zorunluluğu olduğunda işlerin uyumsuz olduğuna dair kesin bir işaret.
Sen her şeyi kıskanıyorsun. Kıskançlığın öteki kişiye duyduğunuz sevgiyi işaret ettiğini düşünebilirsiniz, ancak bunun yerine bir güven arızası olduğuna dair bir işaret var. Güven olmadan ilişkiniz bozulmaya başlar.
Peki bu konuda ne yapabilirsin? Uzun mesafeli bir ilişkiye sahip hemen hemen her sorun açık iletişim ve eylem ile “düzeltilebilir”. Endişeleriniz ve istekleriniz hakkında açıkça konuşmak harika, ancak herhangi bir işlem yapılmazsa, konuşma sağır kulaklara düştü. Bir ilişkiyi düzeltmek için harekete geçmek harikadır, ancak diğer kişinin takdir edemediği yanlış eylemler ise, tüm işiniz boşa gider.

Birinci adım sormak. Konuşmalarınızda, sonradan gelen tepkilerden korkmadan birbirinize karşı açık ve dürüst olabileceğiniz zamanları bir kenara koyun. Eşinize ihtiyaç duyduğunuz, istediğiniz veya arzu ettiğiniz şeyi söyleyin ve aynı şeyi yapmalarını isteyin. Sonra birlikte bir plan yapın ve harekete geçin.

Örneğin, siz veya eşiniz kıskanıyorsanız, kıskançlık duygularını tetiklemek için neden veya neden başkalarının ne yaptığını konuşun. Sonra her iki ihtiyacınızı karşılayan bir çözüm bulmak için birlikte çalışın. Belki eşiniz her gün işyerinde karşı cinsten aynı kişi ile öğle yemeğine gitmekten hoşlanmıyordur. Öğle yemeğinizden bilgi paylaşıyorsunuz ancak bu sadece kama daha da ileri gidiyor. Bunun yerine, 1 veya 2 kişiyi öğle yemeğine davet edebilir veya öğle yemeğine gidecek başka birini bulabilirsiniz.

Ancak kıskançlıkla ilgili mesele güven eksikliğidir. Bu yüzden başka biriyle öğle yemeğine çıkmanın işlevsel yönlerini araştırırken, neden bir güven eksikliğinin olduğunu da belirtmelisiniz.

Biriniz, aranızdaki ve aranızdaki güven duygusunu hala iyileştirdi mi? Kıskanç ortak, hile yapan başka bir kötü ilişkiden mi geldi, hile yapan bir ebeveyn mi? Güvene gelince, her zaman kendi başınıza çözemezsiniz. Sorunları çözmek ve her ikiniz için de uygun bir iletişim düzeni geliştirmek için birkaç danışma oturumu kullanın. Ve bunun uzun mesafeli bir ilişki olduğunu düşünmeden önce ve her ziyaretinizde psikiyatriste bir saat harcamanızın hiçbir yolu yok. Video görüşmesi gibi danışmanlık için dijital çözümler olduğunu unutmayın. Biraz sıradışı olsa da, uzun mesafeli ilişkiniz de öyle. Çalışmasını istiyorsan, çalışmaya başlama zamanı!

Sadece biriniz bağlı kalmak için çalışıyorsa, o zaman bunun hakkında da konuşun. Belki de diğer kişi işte gömülür ve bağlantı kurmak için harcadığınız ekstra çabanın tadını çıkarır. Ya da belki seni kabullenmeye götürüyorlar. Sonuca ya da yolu atlamaya başlamadan önce, sorun! Sorana kadar bilemezsin.

Sormadan, sadece varsaymaktasınız ve bu kesinlikle herhangi bir ilişkiyi öldürecek bir şey. Varsayımlar yapılmamalı – hiç.

Eşinizle konuşmak zorunda hissettiğinizde, bu ilişkinin tam olarak ne istediğinizi veya ne zaman istediğinizi kendinize birkaç dürüst soru sorma zamanı gelmiştir. Bazen hayatımızda tam olarak yanlış zamanda tam olarak doğru şeyi buluruz. Kendinize dürüst olmak önemlidir, bu nedenle eşinize karşı dürüst olabilirsiniz.