Evlilik Ayırma:sohbet video

 

Tamam: uzun zamandır bu adama/kıza aşık oldun, taşındın, defacto ol / evlendin / büyük ve kamusal bir şekilde işledin. Hızlı ileri birkaç yıl, on yıl (gün…?) ve her zaman kavga ediyorsunuz, birbirinize kötü, kötü ya da sadece sıkıcı oluyorsunuz. Her şeyi denedin, hiçbir şey yardımcı olmuyor gibi görünüyor. Siz karar verin ya da karar verin ya da muhtemelen ikiniz de işe yaramadığına karar verin ve sadece onu çağırın ve ayrı yollarımıza gidin…. şimdi ne olacak?!

Öncelikle neden bu konuda yazıyorum ve bana bu şeyleri söyleme hakkı veren şey nedir?

Evliyim, kocamdan ayrıldım, tekrar taşındım ve tekrar denedim, sonra beni terk etti ve şimdi ayrıldım ve bir yıl içinde makul bir dostane boşanmanın variline bakıyorum.   Ayrıca, bu yolculuğun kendilerinden geçmiş olan bazı harika Arkadaşlarla (erkek ve kadın) vakit geçirmek için ayrıcalıklı oldum ve hikayelerimizi paylaştık, güldük, ağladık ve yol boyunca birbirimizi destekledik.   Burada yapmayı önerdiğim şey, size verilen ve başkalarına verilen bilgelik, mizah ve önerilerden bazılarını sunmaktır. Daha ileri gidebilir ve bunların hiçbirinin almanız gereken bir tavsiye olmadığını söyleyebilir miyim-herkesin yolculuğu farklıdır, hayatları, kişiliği ve koşulları büyük ve ince şekillerde farklı olacaktır.   Başka bir insan olmak istiyor bu süreç yaşayabilir olduğunu bazen ihtiyacın olan her şeyi bilmek değil.

Bir ilişki zaman alır, çaba, kurban, güven ve diğer taahhütlerin bir dizi.   Karşılığında biz sevgi, sevgi, saygı, mutluluk ve güzel ve harika şeyler bir sürü alacaksınız umuyoruz.   Bir ilişki zarar görür veya bir veya diğer ortak artık kararlı olduğunda, saygılı veya sevgi dolu, o kötü günlere karşı iyi günler tartmak ve matematik yapmak zamanı. İyi günler numaraları ve kötü günler eksi numaraları ekleyin. Eğer olumlu bir sayı ile sona ererse, büyük orada iyi bir şey burada oluyor ve belki de mutluluğa geri ilişkiyi inşa edebilirsiniz.   Bununla birlikte, negatif bir sayı (GD – BD = -5) ile sonuçlandığında ve iyiden daha kötü günler olduğunda, ilişkinin hala değerli olup olmadığını ve size ihtiyacınız olanı vermenin zamanı geldi.

«Ama hala onu seviyorum!» Evet, ve orada her zaman bir bağlantı olacağını beklemelisiniz, çünkü başlangıçta, şimdi kötü olsa bile, taahhüdünüzü değerli kılmak için harika bir şey vardı.   Hala birlikte vakit geçirmekten hoşlanıyor musunuz? Sana tedavi edilmesi gereken şekilde davranıyor mu? Artık onlardan hoşlanıyor musun?!   Bazen cevaplar şiddet durumunda olduğu gibi kolaydır ve bazen cevaplar ayrı büyümek durumunda olduğu gibi zordur.   Ayrılmaya veya bırakmaya karar verdiğinizde, bu sorular hala var olacak, kendinize ve/veya eski sevgilinize sorarak kendinize çok fazla işkence yapmamaya çalışın.

Bilge bir kişi bana – «bir ilişki kurmak için çok zaman alır; onu da yıkmak için zaman alacaktır ” dedi»   Ayrılmak (veya bırakılmak) ve kolayca ve hızlı bir şekilde üstesinden gelmek mümkün olmasını bekleyemezsiniz.   Break up dostane ve kibar olsa bile, zarar ve kötü hissedeceksiniz.   AMA!   Aynı zamanda özgürleştirici, heyecan verici hissedecek ve büyük bir rahatlama hissi verecektir (gerçekten derin olsa bile).   Kötü ilişkiler içinde olmak sağlıksız ve onları bırakarak (seçim ya da değil) gün be gün kalp kırıklığı rahatlama sağlar ve şifa ve büyüyen süreci başlar.   Bu zaman alacak.

Ayrılık yolculuğumda bazı yararlı ipuçları ve püf noktaları buldum, bunlar şimdi sizinle paylaşmak istediğim şey.

1.       Konuşmak.   Eski için: nerede bir anlayış elde etmeye çalışmak ya da fiziksel olarak yaşamak için gidiyor ve ne alıyor olacak ve ne onlar-ecek var olmak tutmak-bu yüz yüze yapamıyorsanız, bir avukat ya da karşılıklı arkadaş bu müzakere yardımcı olmak için güven.   Deneyimlerinden gerçekten gerçekten ayrılmaya çalışırken birlikte yaşamanızı önermiyorum (bazen çok fazla seçeneğiniz olmasa da) – zor, karmaşık ve hala birlikte yaşıyorsanız gerçekten ayrılamazsınız.

2.       Eski sevgilinle konuşmayı kes.   Biraz boşluk, perspektif ve zaman aşımı alın.   Sonuçta sadece ilişkide yaşayan oldum 24/7 son ancak uzun için, ilişkiden biraz mesafe almak ve kendinize bir göz ve şimdi kim için iyi bir zaman olabilir.

3.       Arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşmaya başlayın veya devam edin. Seni önemsiyorlar (olmayanlarla konuşmuyorlar) ve seni sevmek ve bu konuda size destek olmak isteyecekler.   Muhtemelen size tavsiye vermek isteyeceklerini kabul edin-herkes yapar!   İnsanlara teşekkür edin, neyin yararlı olduğunu alın ve neyin olmadığını atın. yukarıda söylediğim gibi, herkesin durumu farklıdır; bazı şeyler tavsiyenin ne kadar sevecen olursa olsun yardımcı olmayacaktır.

4.       Tek ve ayrılmış arkadaş ağı geliştirin-şu anda mutlu çiftler ile sosyalleşme daha zor bir şey yoktur.   Bir ayrılıktan geçen ve sohbet etmek ve destek almak ve sadece sosyalleşmek isteyen diğer kızların ilk eşleri kulübüne başladım-baktığınızda kaçımızın olduğu şaşırtıcı.

5.       Kendinize karşı nazik olun.   Muhtemelen şu anda gerçekten zor yapıyoruz ve bazı ekstra sevgi ve anlayış gerekir, özellikle kendinden.   Sen (sarhoş-eski arama ve bir şey söyleyerek gibi) hata yapacak!), normalde yapmayacağınız riskleri alın (lütfen dikkatli olun) ve sadece acı çeken ve üzgün, öfkeli ve çılgın insanların yaptığı şeyleri yapın (dışarı çıkmak gibi… gözyaşlarının sellerinde dönmeden önce ön kapıya kadar ve pizza çağırarak ve bir filmin önünde somurtarak).

6.       Somurtmayı kes!   Onun yeri vardır ve kötü TV’nin önünde somurtmak ve yemek/içmek/ağlamak/çığlık atmak için kesin bir ihtiyaç vardır, ancak bu konuda aşırı şımartmamalısınız.   Dışarı çıkmak ve güneşi görmek, sosyalleşmek ve egzersiz yapmak, bunları yaptıktan sonra yapabileceklerini düşündüğünüzden daha iyi hissedeceğiniz şeylerdir.   Ayrıca, göstermeyi bıraktığınız için işinizi kaybederseniz, işler gerçekten zorlaşır.

7.       Kim olduğunuzu düşünün, kendinizi tekrar tanıyın ve hayatınızı yeniden değerlendirin.   Bunu olumlu bir kafa boşluğu ile veya sizi destekleyebilecek bir kişinin varlığında yapmaya çalışın – arkadaşlar, aile ve danışmanlar size bu konuda yardımcı olacak iyi insanlardır.

8.       Bir ilişkinin sona ermesinin size biraz keder yaratacağını unutmayın.   Yas tutmak zaman alır ve aşamalardan geçer – kedere iyi bir bakış açısı Elizabeth Kubler-Ross’un ‘5 keder aşaması’. Kubler-Ross, bir kişinin işlenmesinin bir parçası olarak kederin 5 farklı aşamasından geçeceğini, ölüm hakkında yazıldığını, ancak birçok insanın her türlü kayıp ve keder için geçerli olduğunu öne sürüyor.   Evliliğimin ölümü için kederimdeki bu aşamalardan kesinlikle geçtiğimi (ve hala) biliyorum.   5 aşamaları inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve nihayet kabul vardır.   Çoğu insan için, bu aşamalardan bazılarını farklı bir sırayla ve genellikle birden fazla kez geçeceksiniz – bu perspektif, geçen hafta neden başını koparmakla tehdit ettiğinizi anlamanıza yardımcı olabilir ve bu hafta daha iyi bir ortak olmak için pazarlık yapmaya çalışıyorsunuz.

9.       Kısa yollar yoktur – bunun üzerinden yaşamak ve acı/öfke / vb. yaşamak zorunda kalacaksınız.   Diğer tarafta bir bilge gelecek çünkü dışarı değerli olacak, daha güçlü ve sonuçta mutlu kişi-sen!
Yolculuğunuz ile iyi şanslar….